LPG Filtresi Ne kadar Zamanda Değişmeli

LPG Filtresi Ne kadar Zamanda Değişmeli

LPG sistemi rutin bakımları ve LPG filtresi değişim periyodu hakkında detaylı bilgiler bu yazımızda..

LPG Filtresi Rutin Bakım Zamanı

LPG kullanıcılarının en çok ihmal ettiği hatta birçoğunun bilmediği rutin bakımlardan biriside aracın LPG sisteminde bulunan gaz filtresidir. Yakıt kalitesinin kötülüğü bazı yakıt katkılarından kaynaklanan durumlar LPG filtresinin görevini yapamamasına sebep olmaktadır.LPG Motora Zarar Verir mi

Ortalama 2000 TL civarına takılan LPG sistemlerinin garantisi 2 yıl yada 60 bin km'dir. Garanti dışı kalmamak ve kullanıcı hatası denilerek LPG sistemi arızalarına para ödemek zorunda kalmamak adına her 10-15 Bin Km de aracınızın Gaz filtresini mutlaka değişimini yapmanızı öneririz.Hangi araçlara LPG uygundur. Hangi Motor tiplerine LPG uygulanmamalıdır.

LPG Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

LPG sistemi garantisi dolsa bile birçok sorun çıkarabilecek özelliğe sahiptir. Çünkü otomobiller LPG sistemlerine uygun üretilmemişlerdir. sonradan sisteme eklenmiş yapılardır ve yedek parçaları pahalıdır. Örneğin enjektörlerin bozulması durumunda tanesi 100 Tl beyin arızalarında 600 ila 1000 TL gibi onarım ücretleri çıkabilmektedir. filtre bakımı ise en fazla ekstradan 50-60 TL masraf çıkaracak ve sonraki büyük masrafların önüne geçecektir. Hemde bu sayede uzun yıllar LPG sisteminiz sağlıklı çalışacaktır.

LPG'li araç güvenli mi, Patlama ihtimali var mı?

Sıvı LPG sistemi ile sıralı sistem farkı Nedir?

LPG Taktırırken Marka MıYoksa Usta Mı Daha Önemli?

Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?(İlginç Öneriler İçin Tıkla)

Yorumlar

Daha Fazlası